Nagyszabású fejlesztéssel folytatódnak a kerékpáros beruházások Nagykanizsán: az országban Debrecen mellett itt épül velodrom. Ezt Révész Máriusz, az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos jelentette be a dél-zalai városban. A regionális központként is funkcionáló fedett körpályát verseny- és hobbikerékpárosok egyaránt használhatják majd.
2017-ben született kormányzati döntés arról, hogy a tervezett budapesti pályakerékpáros edzőcsarnok mellett két újabb velodromot építenek: egyet az ország keleti, egyet pedig a nyugati részében. – A 12 kerékpáros szakág többségének speciális infrastruktúrára van szüksége – valamilyen épített pályára, legyen szó BMX- vagy triál pályáról. A kerékpáros létesítmények közül a legkülönlegesebb a velodrom, amely két egyenesből és két erősen döntött, visszafordított kanyarból álló, jellemzően fábol épült pálya – magyarázta dr. Princzinger Péter, a Magyar Kerékpáros Szövetség elnöke.
A potenciális dunántúli helyszínek közt komoly versengés folyt a velodromért, mondta el Nagykanizsán az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos. – Nagykanizsa nyújtotta be a legfelkészültebb pályázatot, illetve itt szép hagyományai vannak a kerékpáros sportolásnak, ezért esett a választásunk erre a városra. Bízunk abban, hogy a velodrom nemcsak Nagykanizsát, hanem az egész régiót, sőt, az egész magyar kerékpározást szolgálja majd – fogalmazott Révész Máriusz.
A fedett kerékpáros körpálya a Modern Városok Program keretében létesítendő sport- és rendezvénycsarnok szomszédságában, azzal közös fejlesztésben épül fel, s hosszú távon azt várják tőle, hogy még több sportolót és turistát vonz Nagykanizsára és Muraföldére. – Több mint egy évtizede dolgozunk azon, hogy ebben a térségben a kerékpáros turizmus egyre népszerűbb legyen, és hála Istennek, komoly eredményeket értünk el e tekintetben. Egyre többen kerékpároznak, és nemcsak az itt élők közül: sokan direkt azért jönnek ide, hogy kerékpározással töltsenek el itt pár napot, vagy két keréken fedezzék fel ezt a vidéket – mutatott rá Cseresnyés Péter miniszterhelyettes, Nagykanizsa és a térség országgyűlési képviselője.
A regionális központként is funkcionáló fedett körpályát verseny- és hobbikerékpárosok egyaránt használhatják. Nagykanizsán egyébként hagyománya van a kerékpárversenyzésnek, emellett a város tagja a Kerékpárosbarát Települések Országos Szövetségének is. – Egyre többen kerékpároznak, és járnak biciklivel munkába, iskolába az emberek, hiszen egyre jobban a lehetőségek is. Az elmúlt időszakban több kilométernyi kerékpárút épült, de természetesen még vannak terveink, s ezt a folyamatot folytatni kell – hangsúlyozta Dénes Sándor polgármester.
Jelenleg a tervezői munkát készítik elő, az előzetes becslések szerint a beruházás értéke 2-3 milliárd forint lesz, a kivitelezés pedig várhatóan 2020-ban indul.